Zasady współpracy

To, co dla mnie jest najważniejsze we współpracy

Szczerość: tylko na podstawie wzajemnego zaufania i szczerości, będę w stanie rozwiązać Twoje problemy księgowe.

Terminowość: terminowe otrzymanie wszystkich dokumentów, pozwoli mi wykonać swoją pracę na czas.

Partnerstwo: wzajemna współpraca pozwala osiągać pożądane cele, w przyjaznej atmosferze.

W celu owocnej współpracy zależy mi na przestrzeganiu zasad:

  • dostarczaniu dokumentów do 10 dnia każdego miesiąca (im szybciej otrzymam dokumenty, tym szybciej będę mogła przygotować dla Ciebie rozliczenie)
  • kontakt telefoniczny i mailowy w godzinach 8.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku, istnieje również możliwość telekonferencji przez skype

Odpowiedz na telefony i maile poza godzinami pracy, będę udzielała niezwłocznie następnego dnia roboczego.

Opis standardowego miesiąca rozliczeń:

Początek miesiąca to czas na zebranie dokumentów od klientów, spotkania, omówienie co wydarzyło się u klienta w ubiegłym miesiącu i jakie ma plany na kolejny miesiąc. Na początku każdego miesiąca klienci otrzymują informację o wysokości składki ubezpieczeniowej jaką powinni zapłacić za ubiegły miesiąc. Najpóźniej do 5 dnia każdego miesiąca otrzymasz informację ile należy zapłacić za ZUS, co wpisać w tytule przelewu, na jaki numer konta zrobić przelew i w jakim terminie.

Między 10 a 18 dniem miesiąca rozliczam i księguję otrzymane dokumenty. Następnie otrzymasz ode mnie gotowe zestawienia dotyczące wysokości podatków, rozmawiamy o kosztach i sprzedaży. Jeśli otrzymałam od Ciebie wszystkie dokumenty, to do 18-stego dnia miesiąca otrzymasz ode mnie informację o wysokości podatku dochodowego i VAT wraz z informacją o tytule przelewu, nr konta, na który należy przelać pieniądze. Do 25 dnia każdego miesiąca należy zapłacić podatek VAT.

Przygotowuję wcześniej symulacje, co ułatwia zarządzanie kosztami. Razem z wynikiem podatkowym przesyłam tabelę z obliczoną zaliczką na podatek dochodowy. W przypadku jednoosobowych działalności zestawienie księgi przychodów i rozchodów, a w przypadku spółki tabelę w formie rachunku zysków i strat.

Każdego miesiąca przesyłam Ci uzupełnioną deklarację VAT do wglądu. Po otrzymaniu akceptacji od Ciebie, w Twoim imieniu wysyłam do US elektronicznie deklarację VAT i JPK, jeżeli jesteś VATowcem. Ostateczny termin wysłania deklaracji VAT to 25 dzień każdego miesiąca. Umawiamy się na wysłanie deklaracji VAT do 22 dnia miesiąca, ponieważ daje mi to czas na weryfikację poprawności procesu. Następnie otrzymujesz potwierdzenie, które drukuję, razem z innymi Twoimi zestawieniami segreguję i przechowuję.

Po 25 dniu każdego miesiąca to czas dla mnie na swobodne spotkania z klientami i przygotowywanie dodatkowych zestawień na życzenie klienta.

Ważne terminy podatkowe

  • do 7 dnia każdego miesiąca rozliczają się podatnicy będący na karcie podatkowej,
  • do 20 dnia każdego miesiąca płaci się zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych,
  • do 20 dnia każdego miesiąca wpłaca się zaliczki na podatek dochodowy od osób prowadzących działalność gospodarczą na zasadach ogólnych,
  • do 25 dnia każdego miesiąca rozlicza się podatek VAT i składa formularz VAT-7, a w przypadku podatników rozliczających podatek VAT kwartalnie, rozlicza się go do 25 dnia każdego miesiąca następującego po kwartale,
  • do 25 dnia w wersji elektronicznej rozlicza się VAT UE za miesiąc poprzedni.
  • do 25 dnia każdego miesiąca wszyscy czynni podatnicy VAT mają obowiązek wysyłki JPK_VAT

Ważne terminy podatkowe - składki ZUS

  • Do 10 dnia każdego miesiąca odprowadza się składki za pracodawcę zatrudniającego pracowników,
  • Do 15 dnia każdego miesiąca odprowadza się składki za pracowników i za pracodawcę zatrudniającego pracowników.

Jeżeli masz pytania, chcesz nawiązać ze mną współpracę lub jesteś na etapie poszukiwania księgowej, napisz do mnie. Współpracuję Online z firmami na terenie całej Polski, natomiast na terenie Krakowa oraz Mielca, możemy spotkać się face to face.

Kontakt

Wiadomość została wysłana